-Cieszę się , że akacja profrekwencyjna spotkała się z dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II tura wyborów wyborów prezydenckich ogłosić nowa edycję “Bitwa o wozy” – powiedział dziś (3 lipca 2020 r. ). minister Mariusz Kamiński , wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystość wzięli tez udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Minister Mariusz Kamiński poinformował , że odbędzie się druga edycja akcji “Bitwa o wozy”. Środki zostaną przeznaczone przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw ( według stanu granic województw na 31.12.1998r.) gmina do 20 tys.mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.


Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie internetowej MSWiA i KG PSP. O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

f


Źródło: KG PSP