przejdź do treści
UE
dnia 23.09.2022 roku

Grzybobranie Seniorów 2022

Wrześniowe grzybobranie, które każdego roku zrzesza Seniorów z Powiatu Gryfickiego, jest jedną z bardziej popularnych form spędzania wolnego czasu na łonie natury. Łączy w sobie ruch na świeżym powietrzu przebywanie wśród ludzi oraz zbieranie nieocenionych składników sezonowych potraw. W tym roku wydarzenie dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice Wojciecha Pietrzaka odbyło się 22 września w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym "Bażyna" w Pogorzelicy.

Grzybobranie oficjalnie otworzyła Przewodnicząca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Gryficach Anna Tchorowska, która wręczyła podziękowania osobom wykazującym się życzliwością, wsparciem i wrażliwością na potrzeby Seniorów, a także pomocą w organizacji wydarzenia. W grzybobraniu uczestniczyli m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Członkowie Zarządu Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny i Marian Maliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Mackojć, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Szafrański, radni powiatu gryfickiego, Skarbnik Gminy Gryfice Jolanta Mazurek, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gryficach Marzena Pelc oraz Przewodniczące Związków Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Gryfickiego. Wielkie wspólne zbieranie grzybów było świetną okazją nie tylko do uzupełnienia zapasów w domowej spiżarni, ale także do integracji i zabawy.

Dziękujemy przedstawicielkom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach za fachową ocenę gatunkową grzybów i tym samym bezpieczne i zdrowe zbiory.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA