przejdź do treści
UE

Wsparcie dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie przebywających na terenie Powiatu Gryfickiego

Powiat Gryficki/ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach

zapraszają do udziału w projekcie:

 

„Wsparcie dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie przebywających na terenie Powiatu Gryfickiego”

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020,

Oś Priorytetowa VII, Działanie 7.6

 

 

Celem interwencji przewidzianej do realizacji w projekcie jest ochrona oraz integracja osób uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br. (w tym dzieci), poprzez kompleksowe wsparcie usług wczesnej interwencji kryzysowej w okresie od 01.06.2022 do 31.12.2022. Działania będą skierowane do osób uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br., stanowiących grupę docelową w projekcie.

Wspieranie procesu ochrony i integracji wskazanych powyżej osób na terenie Polski- Powiatu Gryfickiego realizowane będzie na wielu płaszczyznach w szczególności poprzez takie działania jak: zapewnienie pomocy psychologicznej, zatrudnienie osoby posługującej się językiem ukraińskim/ tłumacza, pokrycia kosztów zakupu przedmiotów i środków przeciw COVID-19, zapewnienie asystenta integracyjnego opracowującego indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającego w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego, organizacja opieki nad dzieckiem i młodzieżą, zajęcia i warsztaty integracyjne.

Dobór form wsparcia będzie miał charakter indywidualny pod kątem potrzeb poszczególnych uczestników projektu.

Projekt przyczyni się do łagodzenia zdiagnozowanych problemów poprzez interwencję skierowaną do osób i rodzin, które wymagają wsparcia w danym momencie z powodu sytuacji kryzysowej, w jakiej się znaleźli.

Rezultatem projektu będzie wsparcie dla 50 osób w tym dzieci uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego 2022 r.

Formy wsparcia:

               Pomoc Psychologiczna,

               Zapewnienie asystenta integracyjnego, wspierającego w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego,

               Organizacja opieki nad dziećmi,

               Zajęcia i warsztaty integracyjne,

               Środki ochrony przeciw COVID -19,

               Wsparcie tłumacza.

 

Uczestnicy Projektu:  Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od dnia 24 lutego 2022 r. przebywające w województwie zachodniopomorskim na terenie powiatu gryfickiego.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Cel projektu: Złagodzenie skutków traumy wojennej, podniesienie potencjału do adaptacji i życia w nowych warunkach poprzez ochronę i wsparcie interwencyjne osób przebywających na terenie powiatu gryfickiego.

 

Okres realizacji projektu:

01.06.2022 – 31.12.2022

 

Wartość projektu:  331 250,00 zł

w tym dofinansowanie :

 

  • UE:  281 562,50 zł
  • Budżet Państwa (Polska):  49 687,50 zł

 

Szczegółowe informacje:

 

  • na stronie PCPR w Gryficach – www.pcprgryfice.pl
  • na stronie Powiatu Gryfickiego – www.gryfice.pl
  • w naszych mediach społecznościowych
  • w Biurze Projektu – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach ul. Dworcowa 22,  tel. 91 384 66 26 ; e-mail: pcpr@gryfice.pl

Rekrutacja i uczestnictwo w projekcie


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA