przejdź do treści
UE
z dnia 28.02.2022 roku

XLIV sesja Rady Powiatu Gryfickiego

Dnia 28 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu Gryfickiego.
 
W związku z obecną sytuacją na świecie, obrady rozpoczęły się od przyjęcia deklaracji w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Deklaracja stanowi wyraz solidarności z Narodem Ukraińskim oraz protest wobec działań destabilizacji pokoju w Europie poprzez władze Federacji Rosyjskiej. Ponadto Powiat Gryficki wyraził gotowość niesienia pomocy humanitarnej Ukraińcom i Ukrainkom zmuszonym do opuszczenia swojego kraju.
 
Podczas dalszego przebiegu sesji podjęto szereg uchwał m.in. w sprawie udzielenia pomocy finansowej innej jednostce samorządu terytorialnego, w sprawie wyrażenia woli zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Gryfickim i Powiatem Łobeskim w zakresie powierzenia zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego oraz w sprawie zmiany uchwały nr XXXII/211/2021 dotyczącej ustalenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Powiatu Gryfickiego.
 
Na tym obrady zakończono.
 < powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA