przejdź do treści
UE
dnia 23.11.2017 roku

Działania upowszechniające projekt Erasmus+ w środowisku lokalnym

Termin podejmowanych działań: wrzesień/ listopad 2017r.

 

Miejsce: powiat gryficki, Gryfice (Plac Zwycięstwa, ulice miasta, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego).

 

Uczestnicy: członkowie Szkolnego Project Club, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, mieszkańcy powiatu gryfickiego. 

 

Cele podejmowanych działań:

1. Zaprezentowanie/ utrwalenie celów i głównych założeń programu Erasmus+.

.2.Upowszechnianie projektu i jego rezultatów w środowisku lokalnym.

3. Poszerzenie wiedzy na temat krajów biorących udział w projekcie Erasmus+.

4. Propagowanie znajomości innych kultur.

 

Członkowie Szkolnego Project Club kontynuują działania mające na celu upowszechnienie wiedzy o realizacji projektu Erasmus+ w środowisku lokalnym oraz wśród społeczności powiatu gryfickiego.

Przynajmniej dwa razy w miesiącu nadawane są w Gryfickim Radiu Plus dłuższe i krótsze audycje, informacje związane z realizacją projektu. Stałym autorem przygotowywanych materiałów radiowych jest Marcin Barański, który z dużym entuzjazmem angażuje się w to działanie. Dzięki swojej pracy uczeń został wyróżniony i w listopadzie 2017r. wziął udział w mobilności do Hiszpanii. 

 

 

Członkowie Project Club na stałe zaangażowali się też we współpracę z powiatową gazetą młodzieżową LOgin, w której co miesiąc redakcja udostępnia przynajmniej dwie strony wydania na upowszechnianie realizowanego projektu Erasmus +.Gazeta cieszy się dużym uznaniem w środowisku lokalnym; choć głównym jej adresatem są młodzi ludzie, to pismo chętnie czytają również dojrzali odbiorcy.

Członkowie Project Club z zapałem zajmują się kolportażem czasopisma wśród mieszkańców całego powiatu, dzięki czemu bieżące informacje o realizacji poszczególnych działań w ramach realizowanego projektu Erasmus + docierają do znacznej grupy czytelników.

 

Członkowie Project Club wykorzystują każdą okazję, aby przypomnieć mieszkańcom powiatu gryfickiego o realizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach projekcie Erasmus +. 7 października 2017r. na Placu Zwycięstwa w Gryficach uczniowie LO zorganizowali happening „Zerwijmy łańcuchy”. Przechodnie nie tylko mieli okazję przyłączyć się do szlachetnej akcji mającej na celu ochronę zwierząt, ale również mogli porozmawiać na temat sytuacji, jaka ma miejsce w krajach partnerskich projektu.

 

Dzięki podjętym działaniom upowszechniającym wiedza społeczności lokalnej na temat realizowanego projektu Erasmus + jest coraz większa. Wszyscy z dużą aprobatą wypowiadają się o tym przedsięwzięciu, dostrzegając wielkie możliwości i korzyści dla młodzieży.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA